من بچه ای نبودم که عاشق وحشت بودم . به عنوان یک بچه، من برداشت از حداقل کتاب است goosebumps ترسناک ، و هرگز، تا به حال دو بار در یک رمان ترس خیابان انداخت. فقط 11 دقیقه از مینرهای اصلی فناوری اطلاعات طول کشید تا من را از دلقک ترسیدم که تا امروز با ظرفیتی تا حدودی کاهش یافته ادامه دارد. من فقط عشق عمیق و مداوم به ادبیات ترسناک را پس از خواندن Shining ایجاد کردم - و سپس تماشای اقتباس استنلی کوبریک از طریق انگشتان دستم. من هنوز هم گاهی اوقات با چراغ ها می خوابم ، اما در غیر این صورت من یک فرد بالغ معمولی و با عملکرد هستم ، علی رغم همه اینها.

من به عنوان یک بزرگسال ، من هیجان انگیز هستم. من دوست دارم سوار در اسکیت های غلتکی شدید و به ماجراجویی بپردازم. اما هنوز هم غالباً تعجب می کنم که چرا عاشق وحشت هستیم ، آنقدر که در صفحه ، تلویزیون و تئاتر و حتی در بازی های ویدئویی به دنبال آن هستیم. پس از همه، ترس قرار است به ما را زنده نگه دارید، حداقل از نقطه نظر تحول، با اطمینان از اینکه ما نمی به مکان های خطرناک سرمایه گذاری.

و با این حال ، ما به عنوان یک گونه ، ما احتمالاً هزاران سال از داستانهای ترسناک لذت می بردیم و به اشتراک می گذاریم. دشوار است تصور کنید که نقاشی های غار Chauvet ، که انبوهی از موجودات خطرناک مانند شیرها و ماموت ها را به تصویر می کشد ، با نوعی روایت وحشت همراه نبودند.

دکتر ماتیاس کلاسن ، استاد دانشگاه آرهوس و نویسنده چرا ترسناک seduces ، در مصاحبه ای به بوستل می گوید: "فکر می کنم ، احتمالاً در دوران ماقبل تاریخ ، همه وحشت جمعی و اجتماعی بوده است." "این یک نفر بود که یک داستان ترسناک را به یک دسته از افراد دیگر گوش می داد که گوش می کردند و می لرزیدند و پاسخ می دادند."

با این وجود ، در نحوه پاسخگویی به وحشت در صفحه یا سایر رسانه ها ، تفاوت اساسی وجود دارد. برخی از مردم نمی توانند با دیدن تصاویر احشایی و پرش از ترس و وحشت در یک فیلم یا بازی ویدیویی ، در حالی که برخی دیگر آنها را ترجیح می دهند در هنگام خواندن یک کتاب "فیلم" را در سر خود داشته باشند. به گفته دکتر استیون شلوزمن ، استاد دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب کالبد شکافی زامبی: نوت بوک های مخفی از آخرامان ، به این دلیل است که این دو تجربه بسیار متفاوت در سطح عصبی هستند.

"من از یک فیلم ترسناک انتظار تحریک فیزیولوژیکی بسیار قوی تری دارم."
Schlozman می گوید: "مطالعات آنچه به نظر می رسد مغز شما وقتی داستانی را تجربه می کنید به روایت بصری در مقابل داستانی گفته شده از طریق روایت مکتوب - بنابراین خواندن بر خلاف خواندن آن برای شما خوانده شده است - کاملاً واضح است." اگرچه خواندن ترسناک قسمت هایی از مغز را که با فضا و زمان سر و کار دارند ، روشن می کند ، "وقتی یک فیلم را تماشا می کنید ، آن قسمت ها به همان اندازه درگیر نمی شوند ، زیرا این کار قبلاً برای شما روی صفحه انجام شده است. بنابراین اگر شما" دوباره به نوع خود در جهان سازی بپردازید ، مانند تصور چیزی بدون آنکه به شما نشان داده شود ، پس این داستان را می خوانید. اگر می خواهید چالش شناخت الگوی را معنا ندانید ، پس فیلم را تماشا می کنید. "
البته این خصوصیات منحصر به فرد برای وحشت نیستند. دکتر اندرو تادور ، استاد برجسته در دانشگاه یورک ، و نویسنده کتاب هیولاها و دانشمندان دیوانه: یک تاریخچه فرهنگی فیلم ترسناک ، به بوستل می گوید که ، در حالی که "همیشه بین خواندن و تماشای یک تفاوت مادی وجود دارد ،" این نیست. "هر نوع اختلاف ، به ویژه در مورد وحشت ، بیشتر از آن است که در خواندن یک رمان و دیدن اقتباس از آن رمان". چه است مختلف، با این حال، چه ترسناک داستان - به عنوان یک سبک است که شامل فیلم، تلویزیون، و آثار چاپ شده - را برای مردم که از آن لذت ببرید است.

فیلم های ترسناک و نمایش های تلویزیونی به طرفداران این فرصت را می دهند که در مقایسه با ساعت های زمان مورد نیاز برای لذت بردن از یک رمان ترسناک ، تجربه ای رضایت بخش ترسناک را صرفاً در چند دقیقه انجام دهند. کلاسن به بوستل می گوید که او انتظار دارد که نوع جدیدی از بازپرداخت "از رمان ترسناک" داشته باشد ، "نوعی تجربه غنی تر از ورود به سر شخصیت های جالب."

او می گوید: "من از این فیلم 90 دقیقه ای ترسناک انتظار ندارم ، اما من یک فیلم ترسناک فیزیولوژیکی بسیار قوی تر از فیلم ترسناک انتظار دارم."

به همین ترتیب ، نویسنده خوب خانه Tananarive Due ، استاد UCLA و تهیه کننده اجرایی ترسناک Noire Shudder ، به بوستل می گوید که رمان ها و فیلم های ترسناک هرکدام شایستگی های خود را دارند ، که کاملاً به آنچه که مخاطب در یک زمان معین می خواهد بستگی دارد.

"خوانندگان ترسناک واقعاً فرقی با خوانندگانی که فقط وزن یک کتاب خوب و همه چیز را دارند دلالت دارند - مدت زمان لازم برای رسیدن به آن ، تلاشی که برای نوشتن آن کردند ، تصاویر در سرشان فقط یک رابطه بسیار منحصر به فرد است که یک خواننده با یک کتاب دارد. "

از سوی دیگر ، همانطور که دوی اشاره می کند ، "تماشای یک فیلم به طول نمی انجامد. شما در آنجا هستید ، بیرون می روید" و تجربه پاداش داشته اید ، اگر نوع آن باشید کسی که عاشق فیلم های ترسناک است. ماراتن های فیلم ترسناک بیشتر از غیر معمول است ، اما رمان های خواندن ماراتن بدون تعطیلات آخر هفته تقریباً غیرممکن است - چیزی که ماه فریبنده اکتبر به شدت از آن فاقد است.

دز می گوید: "عناوین هر روز به من یادآوری می کنند که چرا ما اینقدر داستان های ترسناک را دوست داریم."
خواه ما در حال خواندن یا تماشای داستان های ترسناک هستیم ، به زمان لازم برای تجربه و پردازش آن نیاز داریم. اگر سرگرمی های ترسناک به صورت برنامه نویسی فصل هالووین در تلویزیون ظاهر نمی شود ، ما باید کارهایی را انجام دهیم تا در زندگی پر مشغله خود برای آن وقت بگذاریم. این مسئله برای زمان های امتحان دو برابر می شود ، هنگامی که اخبار غالباً غریب تر و ترسناک تر از داستان هستند.

دز می گوید: "عناوین هر روز به من یادآوری می کنند که چرا ما اینقدر داستان های ترسناک را دوست داریم." "آنها راهی برای مقابله و درگیری با تروما از مسافت ایمن هستند."

"به گفته بوستل ،" کمی ضد کارآمیز است ، به این فکر کنید که اگر واقعاً دچار آسیب های واقعی شدید ، ممکن است یک فیلم ترسناک به شما کمک کند تا آن را پردازش کنید. آنها . این برای همه افراد نیست ، اما برای افرادی که می توانند خشونت و وحشت را متوقف کنند ، فکر می کنم آنها می توانند پیدا کنند که وحشت راهی برای کمک به اخراج برخی از این شیاطین است. "

Clasen و Schlozman هشدار می دهند که داستان های ترسناک می توانند برخی از افراد را با اضطراب آسیب ببینند ، یا کسانی که نمی توانند از طبیعت احشایی وحشت استفاده کنند. با این وجود ، درمورد مزایای خواندن یا تماشای داستان های ترسناک ، میان کارشناسان ترسناک که با آنها مصاحبه کردم ، اتفاق نظر وجود داشت.

Clasen می گوید: "وحشت فرصتی برای بازی با احساسات تاریک به ما می دهد." "ما چیزی را در مورد نحوه پاسخگویی به ترس ، اضطراب ، ترس و غیره می آموزیم. و ما نیز از نظر اخلاقی چیزی راجع به جهان می آموزیم [و] جنبه های تاریک تر وجود دارد. و اینها همه چیزهایی هستند که می توانیم با آنها مقابله کنیم. ایمنی سالن سینما یا کتاب. "

شومن می گوید ، ترسناک "در مورد چگونگی جمع شدن ، تلاش و تلاش خودمان است و بالاتر از تکانه های خرد ، نژادپرستانه یا هویت ناشی از خودمان بالا می آییم ، و آنچه را که باید انجام شود را برای مرتب سازی در طی روز انجام می دهیم ، یا چگونه ما به آن روش های قدیمی برای نزدیک شدن به نوع سبقت جهانی اجازه می دهیم ، و سپس از دست می دهیم. "

او ادامه می دهد: "هر فیلم ترسناک به نظر من چنین می رسد که درمورد آن است." "جایی که شما افرادی را پیدا کرده اید که مانند آنها هستند ،" به هیچ وجه ، مرد ، من نمی خواهم در کنار شما بنشینم! " و شما در حال فکر کردن هستید ، "آیا به من شوخی می کنید؟ یک پسر آنجا با اره برقی در آنجا است. شما می خواهید کنار او بنشینید ، و شما قصد دارید با اره برقی این مرد را طی کنید."

داستان های ترسناک علاوه بر اینکه به ما نشان می دهند که ما به عنوان یک فرد هستیم ، بینشی را در رابطه با اینکه ما به عنوان یک جامعه به ما نشان می دهد ، ارائه می دهد. "ترسناک به عنوان یک نوع دماسنج کار می کند،" Clasen گوید: "من فکر می کنم که استعاره استفان کینگ، در واقع او در مورد آن صحبت می کند در Danse ترسناک . در مورد چگونگی نوع وحشت از شیپور خاموشی را به اضطراب اجتماعی فرهنگی گسترده است."

"شما می توانید به فیلم ها نگاه کنید و بگویید ،" آه! این تجسم خوبی از هرج و مرج اجتماعی آن زمان است. "
برای یک مثال عالی از آنچه دقیقاً در مورد صحبت Clasen ، فیلمهای ترسناک علمی تخیلی دهه 50 را بررسی کنید. حمله به بدن Snatchers باعث نگرانی از نفوذ کمونیست ها در ایالات متحده شد ، در حالی که گودزیلا راهی برای شهروندان ژاپنی پس از جنگ پس از آن شد تا احساسات خود را درباره ویژگی های جنگ هسته ای پردازش کنند. فیلم های ترسناک Midcentury به فیلمسازان و مخاطبان اجازه می داد بدون نگرانی مستقیم به آنها ، نگرانی های جنگ سرد را مرتب کنند. مشکلاتی که فیلمهای ترسناک به وجود آوردند ، به تحولات اجتماعی دهه 1960 تغییر کردند.

"هنگامی که شما در فیلم هایی مانند جورج رومرو A. نگاه شب از زندگی مرده در سال 1968،" با توجه توضیح می دهد، "و سپس سریع به جلو به اردن Peele را خارج در سال 2017، آن دسته از فیلم هر دو به وضوح انگشت خود را بر روی نبض تغییرات اجتماعی بود می توانید به فیلم ها نگاه کنید و بگویید ، "آه! این تجسم خوبی از هرج و مرج اجتماعی آن زمان است." بنابراین در روز رومرو ، آن دوران حقوق مدنی و دوران ضد جنگ و ترس از محافظه کاران از دست دادن کنترل کشورشان است. و این معجزه می شود ، نسل ها بعد ، با انتقال از پرزیدنت اوباما به ترامپ ، و آن بی صدا و بی قدرتی که سیاهپوستان در اوباما و ترامپ هم احساس می کنند و هم احساس می کنند توسط این فیلم ها روی پرده نمایش می یابد. "
اگرچه تجربه مشترک تماشای فیلم ترسناک با شریک زندگی شما یا گذراندن یک خانه خالی از سکنه با دوستان ، می تواند بسیار مفید باشد - به عنوان یک تجربه پیوند و به عنوان یک سرگرم کننده ساده - - آلما کاتسو نویسنده Hunger به بوستل می گوید که تجربه عمیقاً شخصی از خواندن رمان ترسناک ، سطح متفاوتی از درگیری ، هم با مطالب و هم با خود شخص امکان پذیر است.

کاتسو می گوید: "این یک نوع است ، نه تنها یک فضای امن ، بلکه یک فضای کاملاً شخصی است." "این فقط شما و کتاب است. شما لازم نیست به دیگران بگویید که چه فکر کرده اید یا عکس العمل شما چیست."

داستان ترسناک به ما امکان می دهد تا به گفتگوهایی بپردازیم که عموماً برای جامعه موسوم به مودب در نظر گرفته نشده اند. شوولوزمن به بوستل گفت: "فیلم های ترسناک در واقع سؤالات بسیار جالبی را به شما ارائه می دهند." وی گفت: "شما این گفتگوها را انجام داده اید ، و می توانید مواردی را که از صحبت کردن اجتناب کرده اند ، مرتب کنید ، دقیقاً به این دلیل که خیلی خاموش هستند. وقتی آنها در آن مکان جنجال انگیز وحشت قرار دارند ، واقعاً آسان تر می شود. [برای صحبت کردن در مورد آنها] "

کاتسو می گوید: "این نکته جالب در مورد نوشتن کتابی بود که در آن cannibalism بود" ، زیرا این خیلی تابو برای اکثر مردم است بنابراین رفتن به جاده جالب بود. مردم واقعاً نمی خواستند بیاورند. آدمخواری ، اما گاهی اوقات ، شما می توانید این مکالمات جالب بسیار دیوانه وار در مورد آن بدست آورید. می دانید ، این فقط چیزی است که شما اغلب نمی توانید در افکار عمومی کاوش کنید. "

اگر می توانید لرزها و هیجانات را برطرف کنید ، دیگر هیچ زمان دیگری مانند زمان حال وجود ندارد تا دریابید که از چه چیزی ساخته شده اید ، و برای مشخص کردن آنچه که واقعاً شما را ترساند وقتی کسی به دنبالش نیست ، نیست.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها